Úterý, 28 března, 2023
magazin
HomeRady a NávodyKouzlo ricinového oleje

Kouzlo ricinového oleje

Oleji, který je získáván lisováním semen ricinovníku zastudena, říkáme ricinový. Tento olej je bohatý na vitamin E, minerální látky a další nutrienty. Jeho používáním můžeme do našeho života vnést mnoho pozitivního, udělá nám radost v péči o pokožku, vlasy i nehty.

Vlastnosti ricinového oleje

Ricinový olej má silně hydratační vlastnosti, vyživí suchou a poškozenou pleť, protože proniká do hlubších vrstev pokožky. Pomůže také v péči o problematickou pleť, a to díky vysoké koncentraci mastných kyselin, které v napomáhají v léčbě kožních onemocnění. Ricinový olej dále napomáhá zhušťovat řasy a obočí (opatrně, aby se vám nedostal do očí) a v zimě zachrání vaše rty před popraskání.

Ricinový olej podpoří růst vlasů, stačí jej vmasírovat do pokožky. S obsahem to však není třeba přehánět, olej je mastný a pokud byste použili produktu mnoho, vlasy byste měli mastné. Je jej možné použít také do vlasových délek. Budou se podílet na krásně lesknoucí se hřívě. V neposlední řadě dokáže ricinový olej snižovat riziko výskytu suchých lupů, protože napomáhá vrovnávat pH pokožky.

Bio Ricinový olej 100 ml

Ricinový olej, který je k dostání na e-shopu Woldohealth, má všechny výše uvedené vlastnosti. Neobsahuje ani žádná aditiva, jakými jsou silikony, vonné látky nebo mikroplasty, které by mohly nepříjemně dráždit pokožku. Obsahuje certifikát biokvality a je dodáván v tmavém jantarovém skle, který zabraňuje přímému slunečnímu záření, díky čemuž je prodloužena trvanlivost produktu.

Bio ricinový olej na pleť, vlasy i nehty aplikujte v malém množství, na obličej si vystačíte se 2-3 kapkami, stejně tak na ruce a nehty. Pokud budete aplikovat ricinový olej na vlasy, přizpůsobte množství jejich délce a hustotě. Vždy začínejte raději s menším množstvím a postupně přidávejte, než abyste najednou použili produktu více, než bylo potřeba.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články