Úterý, 28 března, 2023
magazin
HomeZdravíJahodové hody – to zní famózně!

Jahodové hody – to zní famózně!

I vy je milujete? Tak potom určitě znáte ten pocit, když procházíte kolem regálů s čerstvým ovocem a pohled vám padne na vaničku plnou lákavě červených plodů. Vezmete ji do ruky, přivoníte a – zcela samozřejmě skončí v nákupním vozíku. Vždyť kdo by odolal magické vůni čerstvých jahod? Jinak ty české najdete v Kauflandu už za pár týdnů.

Jako milovnice jahod určitě víte, že nám dodají vitamíny C, A, B, E a také minerály jako například draslík, zinek, hořčík, vápník či fluor. Obsahují také vlákninu, která napomáhá trávení a vylučování, čímž pročišťují organismus. Jsou také výborným zdrojem kyseliny listové, která prospívá (nejen) budoucím maminkám. No, a teď už určitě chápete, proč by čerstvá jahoda neměla chybět ani ve sklenici správně vychlazeného šampaňského či prosecca. Budoucí maminky „bublinky“ nahradí ovocnou limonádou.

Samozřejmě možností, jak si je vychutnat, je mnohem víc. Možná máte rádi klasiku jako jsou jahody se šlehačkou, nebo ve štíhlejší obměně s bílým jogurtem (přece jen léto se blíží…). Skvělé je jahodové smoothie, koktejl, pěna, smetanový či tvarohový dort s jahodami. Alespoň občas stojí zato zhřešit palačinkami či lívanci s tvarohem a jahodami, jahodovou bublaninou nebo jahodovým koláčem s drobenkou. Opravdu a vyzkoušeli jste už salát s grilovanými kousky masa a jahodami? Inspirovat se můžete také recepty v Kaufland online kuchařce.

První ovoce už na jaře
Již brzy můžete odstartovat svoji jahodovou sezónu. V Kauflandu za pár týdnů totiž najdete první úrodu z farmy Beri. Dokonale zralé plody sklízejí obvykle od konce března přibližně do konce prosince a ve stejnou dobu je společnost VitaZel pravidelně dodává do obchodního řetězce. Čerstvé a ručně sklizené, abyste si mohli vychutnat tu nejvyšší kvalitu.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články