Středa, 29 března, 2023
magazin
HomeZdravíČekankový sirup na hubnutí jako novinka: Zlepšuje metabolismus, trávení, čistí játra a...

Čekankový sirup na hubnutí jako novinka: Zlepšuje metabolismus, trávení, čistí játra a střeva

Čekankový sirup je v podstatě novinkou mezi přírodními sladidly. Díky své skvělé chuti a zdravotním benefitům si získává stále více příznivců.

Čekanka jako superpotravina
Léčivé účinky čekanky znali již staří Egypťané. Bylinkáři i vědci stále chválí tuto bylinu s jasně modrými květy. Zlepšuje metabolismus, zmírňuje bolesti kloubů, zlepšuje trávení a čistí játra a střeva. Kořen čekanky je zásobárnou inulinu (prebiotické vlákniny), vitamínů a minerálů.

Přečtěte si: Potraviny, ze kterých se nejrychleji přibírá na břiše: Když je vyloučíte, můžete vypadat štíhlejší, než jste si mysleli

V potravinářském průmyslu se používá již dlouho. Asi nejznámějším produktem je čekanková káva, oblíbená zejména u lidí citlivých na kofein. Čekanka produkuje také vlákninu zvanou inulin, která se často přidává do tyčinek, sušenek a potravinových doplňků.

Čekankový sirup
Z kořene čekanky se nyní pomocí patentované technologie vyrábí sirup s vynikajícím složením. Má nízký glykemický index, obsahuje méně kalorií než běžný cukr a je bohatý na vlákninu. Naopak, jen těžko byste v něm našli konzervační látky, umělé příchutě nebo lepek.

6 výhod čekankového sirupu

 1. Zlepšuje imunitu
  Účinek čekanky na imunitu spočívá ve vysoké koncentraci vlákniny, která má příznivé účinky na střeva. Podporuje rozmnožování prospěšných bakterií. Jelikož naše imunita sídlí ve střevech, bakteriální osídlení a správné trávení mají velký vliv na celkovou imunitu organismu. Slazení čekankovým sirupem vás tak může zachránit před nachlazením a viry. Kromě toho čekanka působí protizánětlivě, detoxikuje organismus a zabraňuje tvorbě ledvinových a močových kamenů.
 2. Ideální pro milovníky sportu
  Čekankový sirup po fyzické aktivitě dodává okamžitou energii bez zatížení trávení, jater a ledvin.
 3. Vhodné na hubnutí
  Obsahuje téměř polovinu kalorií medu nebo cukru. Ve 100 g čekankového sirupu je jen 161 kcal. Sladkost si nevšimnete. V přiměřeném množství neohrozí vaši linii.
 4. Mohou si ho vychutnat i diabetici
  Sirup je vhodný i pro diabetiky 1. a 2. typu. Pokud se ve stravě zaměříte na jiné potraviny s nízkým glykemickým indexem, možná se vám podaří přirozeně snížit hladinu glukózy v krvi. Čekankový sirup působí také jako účinná prevence cukrovky 2. typu (tzv. „stařecká cukrovka“).
 5. Pomáhá dobrému trávení
  Čekankový sirup podporuje růst dobrých bakterií ve střevech. Na druhé straně bojuje proti nežádoucím „obyvatelům“, původcům trávicích problémů. Stimuluje tak činnost střev a zmírňuje akutní a chronickou zácpu.
- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články