Úterý, 28 března, 2023
magazin
HomePsychologieMuži od vás odskakují? Toto jsou důvody, proč inteligentní ženy najdou lásku...

Muži od vás odskakují? Toto jsou důvody, proč inteligentní ženy najdou lásku obtížnější

Inteligence, sebeuvědomění a vynalézavost jsou úžasné vlastnosti – bez debaty. Avšak na někoho působí odstrašující a možná až děsivě. I to je důvod, proč se inteligentním a samostatným ženám hůře hledá láska.

Jste šikovná, chytrá, vzdělaná, při pohledu do zrcadla vidíte silného člověka, který ví, co chce? A přece jste pořád singly? Jednoduše ne a ne najít ten správný vztah, spíš se vám zdá, jako by muži od vás odskakovali? Na debatu najdete dost kamarádů, ale projevíte-li zájem o něco víc, najednou zmizí z dohledu?

Zde je pět důvodů, proč můžete mít problém s hledáním partnera:

Vše analyzujete
Najít dlouhodobého partnera není jen o intimním soužití. Vyžaduje mnohem více a inteligentní lidé si tuto skutečnost příliš dobře uvědomují. Často analyzují každé rande a na partnerech hledají nejspíše negativa, na základě kterých je zařadí do svého žebříčku. Není divu, že když si toho ten druhý všimne, vyplaší ho to. Kdo by chtěl být takovýmto způsobem srovnáván a hodnocen? Inteligentní ženy zaujímá budoucnost, stabilita, prosperování a úspěch – to je nejlepší způsob pěstování romantiky. Bohužel jsou posedlé hledáním toho pravého muže. Není to sice úplně špatná věc, ale obvykle trvá léta, pokud se to vůbec povede.

Víte, že je lepší být sama než s nesprávným partnerem
Inteligentní ženy nemají problém strávit část života samy. Není-li ve výhledu ten pravý, je to pro ně lepší řešení, než trávit čas s nesprávným partnerem. V tomto případě je to lepší i pro něho. Problémem je, že si často až příliš zvyknou na samostatný život a později je pro ně už problémem koordinovat a sdílet ho s jinou osobou.

Uvědomujete si, že vztahy často končí – a je to naprosto přirozené
Zatímco některé ženy jsou posedlé soužitím s jinou osobou a když je byť jen náznak problému, nedejbůh se rýsuje rozchod, jsou schopny udělat vše pro to, aby partnera neztratili. Mají přehnaný strach ze samoty, opuštění, selhání. Naštěstí, toto se vůbec netýká chytrých žen. Ty znají krutou pravdu, že většina vztahů nevyjde. Díky tomu často postupují ve vztahu příliš pomalu a dávají si čas, než potenciálnímu partnerovi otevřou srdce. Avšak správný partner to pochopí.

Můžete působit zastrašující
Nejde jen o to, že bystří lidé působí zastrašujícím způsobem na méně inteligentní, ale bohužel i ostatní inteligentní. Když se utkají dva moudří a šikovní lidé, mohou navzájem soutěžit. Často jim je nepříjemné, že ten druhý vyniká v těch oblastech života, ve kterých oni ne. Problém může být také nedostatek času na sebe či vyšší plat. Navíc muži podvědomě nejednou očekávají, že jejich partnerka by měla být méně šikovná, respektive méně inteligentní, než jsou oni. Naštěstí, tento starý zažitý mýtus se už pomalu nebo jistě stírá.

Rozpoznáte nebezpečí a umíte se chránit
Inteligentní muži i ženy umí vycítit nebezpečí včas, nehrnou se do zbytečného rizika, dokonce nemají problém odhalit, má-li partner nějaké vedlejší úmysly nebo to nemyslí zcela vážně. Uvědomují si velmi dobře nebezpečí v dané situaci, a to včetně randění. Pokud ho vycítí, začnou klást zábrany, aby se ochránili. Přirozené, chytré a zaručeně to odradí všechny, které by si s vámi chtěli jen zahrávat.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články