Středa, 29 března, 2023
magazin
HomeZdravíKrilový olej jako potravina budoucnosti: Rybí olej není jediný super zdroj omega-3-mastných...

Krilový olej jako potravina budoucnosti: Rybí olej není jediný super zdroj omega-3-mastných kyselin

Naše tělo vyžaduje palivo, aby věci fungovaly tak, jak mají. Je jím pořádná výživa i doplňky stravy. Doposud byl jedním z nejrozšířenějších doplňků právě rybí olej. No v poslední době se dostává stále více ke slovu krilový olej. V čem je prý ještě lepší než rybí?
mindbodygreen.com, několik výzkumů také potvrzují, že podporují normální hladinu triglyceridů a mohou zvyšovat dobrý cholesterol v těle. Ten je zase základem zdraví našeho srdce. Hodně z nás ví, že nejvíce jich je právě v rybím oleji. Ale ten ani zdaleka není jediným zdrojem omega-3-mastných kyselin.

Olej z drobných korýšů je neuvěřitelným zdrojem omega-3
V současnosti se do popředí dostává krilový olej. Ale na druhé straně v našich končinách není zrovna moc znám. Z čeho přesně je krilový olej vyráběn? Krily jsou drobné korýši podobné krevetám a nacházejí se převážně v mořích a oceánech v polárním pásmu. A jak se výzkumy potvrdilo, jsou skvělým až neuvěřitelným zdrojem omega-3-mastných kyselin. Toto jsou hned tři důvody proč…

Dodává omega-3 v jedné z jejich nejpřirozenějších forem
Pokud něco užíváme, mělo by to být opravdu efektivní. Krilový olej dodává tělu omega-3 mastné kyseliny v jedné z jejich nejpřirozenějších forem, a to jsou fosfolipidy. Protože každá z našich buněk je obklopena fosfolipidovou vrstvou a jelikož mnohé naše orgány využívají omega-3 ve své fosfolipidové formě, tato přirozená forma umožňuje lepší absorpci v těle.

Další živiny jako cholin a antioxidanty
Krilový olej je bohatý také na další živiny kromě omega-3-mastných kyselin. Jen jedna jeho denní dávka poskytuje stejné množství omega-3, jaké byste obdrželi v průměru z jedné až dvou porcí ryb týdně, což je doporučené týdenní množství jejich konzumace. Krilový olej je také dobrý zdroj cholinu, obsahuje karotenoid astaxanthin: „Cholin je základní živina, která podporuje zdraví našeho mozku a nervového systému. Astaxanthin je silný antioxidant, který přirozeně dodává krilovému oleji tak výrazně jasně červenou barvu,“ říká portál.

Krilový olej nemá nic společného s rybami
Jedna výhoda krilového oleje před rybím je také jeho chuť. Řekněme si na rovinu… Mnoho lidí zrovna nemá v oblibě pachuť ryb a všeho rybího. Proto se možná i rybímu oleji vyhýbají, přestože vědí, že je zdravý. Naštěstí krilový olej nemá nic společného s rybami, ale měkkýši. Dokonce si získal nejvyšší uznání za udržitelnost za poslední roky, protože je vyráběn bez umělých barviv, příchutí, konzervačních látek. I díky tomu je stále žádanější a konzumovanější.

- Komerční sdělení -pr clanky

Najnovjše články